سلام ، به سایت قالیشویی وزیر خوش آمدید

از بین بردن چروک فرش

از بین بردن چروک فرش

روشهای از بین بردن چروک فرش

از بین بردن چروک فرش را به قالیشویی وزیر کرج بسپارید تا با بخار و اتو این مشکل را برطرف کند اما اگر بخواهید میتوانید در خانه با روش های زیر خودتان انجام دهید . برای از بین چروک فرش در خانه می توانید از نکات زیر استفاده کنید :

  • نوار چسب زدن
  • قرار دادن در معرض نور خورشید 
  • قرار دادن اجسام سنگین 
  • رول معکوس
  • پا گذاشتن روی فرش
  • بخار شو 

نوار چسب زدن

از بین بردن چروک فرش را میتوان با نوار چسب زدن انجام داد که  معمولا برای فرشهایی استفاده میشود که آحار پشت فرش تا حد زیادی از بین رفته است . ابتدا فرش را بر عکس در یک سطح که هم اندازه فرش باشد پهن میکنیم (لبه های فرش رو به بالا تا نشود) بعد قسمت هایی از فرش که چروک شده را با دست نگه میداریم و چسب پهن را به صورت کاملا یک دست میچسبانیم هر قسمت از فرش که چروک شده و نیاز میدانید را چسب زده و فرش را به صورت صحیح پهن کنید اکنون مشاهده میکنید که چروک ها نسبتا مرتفع شده اند و یا میتوانید مانند چسباندن لبه موکتها ، لبه فرشها را به کفپوش بچسبانید .

قرار دادن در معرض نور خورشید

شاید تاکنون برای شما هم پیش آمده باشد که پس از تحویل گرفتن فرش از قالیشویی علاوه بر مشاهده چروک ، نم دار بودن فرش را نیز حس کنید که علاوه بر چروک رد زرد آب فرش هم نمایان میشود  در این شرایط در صورت گرم بودن هوا فرش را پهن و در معرض نور خورشید قرار دهید و در صورت سرد بودن هوا شوفاژ ، بخاری و یا هر وسیله گرمایشی دیگری که در منزل دارید از رطوبت فرش کاسته و موجب مرتفع شدن چروک فرش میشود .

قرار داد اجسام سنگین

از بین بردن چروک فرش با قراردادن اجسام سنگین معمولا روشی است که نسبتا بازخورد خوبی ندارد اما اگر چروک فرش کم باشد روش مناسبی است به این شکل که چروک قسمت هایی از فرش را میتوان با قراردادن مبل و یا حتی گلدان سنگین برطرف کرد و میتوانید نگهداری از فرش را راحتر انجام دهید .

رول معکوس

از بین بردن چروک فرش با رول معکوس ، رول معکوس یا رول به پشت نیز روش ساده ایست ابتدا فرش را بر عکس روی یک سطح هم اندازه فرش پهن کنید دقت کنید که به هیچ عنوان لب های فرش رو به بالا تا نشود زیرار این مسئله به خودی خود عامل اصلی کیست فرش است خب حالا فرش را با دقت رول کنید اگر در حین رول کردن صدای شکستن فرش را شنیدید بلافاصله دست نگه دارید زیر نهایتا منجر به پاره شدن فرشتان می شود .

پا گذاشتن بر روی فرش

از بین بردن چروک فرش با پا گذاشتن روی فرش هم ممکن است ، ابتدا فرش را در مکانی پهن کنید که نیاز به تا کردن نداشته باشد اجازه دهید یک الی دو هفته فرش پهن باشد و روی فرش راه بروید .

بخارشو

جهت رفع کیست فرش بخار شو را بر روی قسمت های چروک فرش بکشید و دقت کنید مخزن بخارشو بسته باشد . اگر چروک های فرش شما زیاد است میتوانید فرش را در دوجهت بخارشو بکشید یعنی هم از روی فرش و هم از پشت فرش بخار شو بکشید تا به از بین چروک فرش شما بیشتر کمک کند .

چروک فرش و علل ایجاد آن 

چروک فرش به چین وچروک هایی که پس از شستشو درفرش نمایان میشود گفته میشود و از آسیب های رایج فرش است که معمولا پس از شستشو نمایان می شوند و در اکثر مواقع ما با رعایت نکردن برخی نکات باعث به وجودن آمدن کیست و از بین رفتن سلامت و زیبایی فرشمان میشویم .

 چروک در فرش نو

اگرفرشهای شما به تازگی خریداری شده اند و شور اول بودند اما با شستشو فرش دچارچین خوردگی شده است باید بدانید که : برخی فرشها در زمان بافت کیست پیدا میکنند زیرا از الیاف مصنوعی و نامرغوب بافته شده اند و یا بعد از اتمام بافت عدم رعایت نکات لازم  در دارکشی و پایین کشیدن فرش از دار و همچنین جمع شدن چله ها در زمان ساده بافی موجب ایجاد کیسی در فرش نو شده اند . توجه : شما هنگام خریداری فرش متوجه این نکات نخواهید شد و پس از شستشو این مشکل نمایان خواهد شد .

 چروک در فرش های استفاده شده

قالی هایی که سالیان زیادی است از آنها اسفاده میکنید را خودتان موجبات چروک شدنشان را فراهم میکنید اما چگونه؟ تمام قسمت های فرش که اجسام سنگینی روی آنهاست به مرور دچار کیست خواهند شد مثل پایه های مبل و یا قسمت هایی از فرش به دلایل مختلف رو به بالا تا شده اند و یا فرشی که لول شده در انباری است لول بودن فشار زیادی به فرش وارد کرده و موجب شکستگی و چین خوردگی خواهد شد .

 چروک در فرش شما توسط قالیشویی

 در برخی موارد خوب خشک نشدن فرش و پهن کردن فرش بر روی دار برای خشک شدن آن و همچنین نم دار لول کردن فرش و استفاده از مواد شوینده قالیشویی نامرغوب موجب پدیدار شدن چروک توسط قالیشویی البته به طور کل شستشوی فرش به مرور زمان موجب ایجاد کیست خواهد شد همانطور که بعد ازشستن لباس ها شاهد چروک روی لباس هستیم و می دانیم که علل اصلی از بین رفتن آحار لباسهاست فرش نیز پس از هربار شستشو آحار خود را از دست می دهد وچروک میشود .

راه های ارتباطی با قالیشویی 

 وقتی فرش شما چروک میشود یعنی قالیشویی به صورت تخصصی  و حرفه ای عمل نکرده و موجبات آسیب دیدن فرش شما را فراهم آورده  برای دریافت خدمات مناسب باید از قالیشوییهای مجاز سرویس دریافت کنید  پیشنهاد ما به شما قالیشویی وزیر است . این مجموعه مجهز به خشک کن های بروز است بهترین خود در منطقه است .برای ارتباط با این مجموعه میتوانید از شماره تلفن های زیر استفاده کنید :

Tel:02691001818

Tel:02634656506

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.